Dosud stát naléval do podpory mléka pro školáky necelých 50 milionů korun ročně. Od letošního září to bude více než desetinásobek. Žáci budou dostávat mléko zdarma, prosadil ve vládě lidovecký ministr zemědělství Marian Jurečka. Takový výdobytek neměli školáci ani za socialismu, tenkrát si museli – byť symbolicky - připlácet. Mléko má od příštího školního roku dostávat 1,1 milionu dětí. Nyní jich je kolem 650 tisíc. Rozbujelý dotační program zaměstná ještě více úředníků. Na státní zakázce vydělají hlavně mlékárny, pro které znamená spolehlivě zajištěný odbyt. 

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.