Italská finanční skupina UniCredit údajně jedná o prodeji své české a slovenské části. Píše o tom týdeník Euro s odvoláním na své nezávislé zdroje z finančních kruhů. Zájem o koupi má francouzská skupina Société Générale s dceřinou Komerční bankou nebo Moneta Money Bank.

Podle dostupných informací by za případný prodej české a slovenské pobočky Italové inkasovali přibližně 90 miliard korun. Jednalo by se tedy o historicky největší transakci českého bankovnictví.

"Podle našich odhadů se hodnota stoprocentního podílu české a slovenské UniCredit Bank může pohybovat kolem osmdesáti až devadesáti miliard korun," řekl Euru Marek Rehberger, ředitel společnosti Patria Corporate Finance.

Vyšší částku zaplatila jen francouzská skupina Société Généralé za Komerční banku v roce 2001. Société Générale za 60procetní státní podíl Komerční banky zaplatila 40,2 miliardy korun.

Zástupci skupiny UniCredit spekulace ohledně jednání o prodeji nechtějí komentovat.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru