Německá cukrářská firma Haribo plánuje postavit továrnu i ve Spojených státech a zahájit zde v roce 2020 výrobu. Společnost to ve čtvrtek oznámila ve svém prohlášení, ve kterém zároveň uvedla, že je nejrychleji rostoucím hráčem na trhu s cukrovinkami v USA.

Podnik, který proslavila výroba různobarevných želatinových medvídků, se rozhodl zakoupit pozemky pro továrnu ve Wisconsinu. "Americká pobočka Haribo je ve Spojených státech nejrychleji rostoucím výrobcem sladkostí. Proto je pro nás krok k zahájení lokální výroby v roce 2020 důležitý," citovala agentura Reuters zástupce firmy Hanse Guida Riegela.

V USA Haribo konkuruje společnostem Mars Chocolate nebo Mondelez International.

Haribo je rodinná firma se sídlem v Bonnu. V roce 1920 ji založil Hans Riegel a pojmenoval ji podle začátečních slabik svého křestního jména, příjmení a místa působení. Podnik celosvětově zaměstnává 7000 lidí v deseti zemích.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru