Vítkovice Power Engineering (VPE) nestíhají předložit reorganizační plán, jak jim nařizuje soudní rozhodnutí. Vedení podniku žádá, aby dostalo na přípravu plánu, který určí budoucnost firmy, ještě dalších 120 dní. Management to odůvodňuje tím, že neví, kolik peněz mohou žádat věřitelé, a nemá ani znalecký posudek od společnosti Mazars Consulting. Vyplývá to z dokumentů zveřejněných v insolvenčním rejstříku.

Vítkovice Power Engineering jsou v úpadku od loňského srpna. V insolvenčním řízení věřitelé přihlásili pohledávky za 74 miliard korun. Insolvenční správce David Vandrovec drtivou většinu z nich popřel a uznal pouze pohledávky za 3,7 miliardy. Mezi největší věřitele patří Komerční banka, Česká spořitelna a banka HSBC. Z firem pak například skupina ZVVZ.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Vítkovice Power Engineering žádají soud, aby jim prodloužil lhůtu na předložení plánu reorganizace.
  • Jedna z klíčových firem ze strojírenské skupiny ostravského miliardáře Jana Světlíka je v úpadku od loňského srpna.
  • Společnost doplatila na dodávku pro tureckou elektrárnu Adularya.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.