Nizozemská finanční skupina ING Bank potvrdila, že ji nizozemské úřady vyšetřují kvůli spojení s úplatkářskou kauzou v Uzbekistánu. Banka, která má pobočku i v Česku, podle serveru Financial Times na vyšetřování upozornila ve své výroční zprávě zveřejněné minulý týden. V dokumentu uvedla, že by celý případ mohl vést k udělení výrazných trestů, včetně pokut. Akcie společnosti obchodované na Amsterdamské burze na zprávu ve středu dopoledne reagovaly propadem o více než čtyři procenta.

Co přesně je předmětem vyšetřování, banka neoznámila, v oficiálním prohlášení se ale píše o kauze spjaté se získáváním nových klientů, praním špinavých peněz a korupcí. ING Bank zároveň potvrdila, že od ní chtějí vysvětlení nejen Nizozemci, ale také úřady v USA.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.