Internetovou platformu Busyman, která spojuje soukromé investory se začínajícími start-upy, zná v Česku málokdo. Přes společnost z Prahy přitom od roku 2010 k mladým technologickým firmám přiteklo 150 milionů korun na investicích. Jen loni její investoři vložili do 33 českých start-upů přes 33 milionů korun.

Zástupci Busymana přiznávají, že se dosud propagaci svého startupového programu vyhýbali. "Zvolili jsme raději cestu organického budování komunity investorů a start-upů. Obě skupiny se ale do naší platformy průběžně hlásí samy," říká společník Busymana Jan Brody.

V článku se dále dozvíte

  • Česká startupová seznamka Busyman spojuje tuzemské start-upy se soukromými investory; za sedm let své existence mladým českým firmám zprostředkovala 150 milionů korun, jen loni to bylo 33 milionů.
  • Oproti jiným startupovým programům Busyman své start-upy v byznyse neškolí, ale snaží se je rychle spojit s investory, kteří se s nimi dělí o rizika rozvoje mladého podnikání.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru