Auditor není detektiv. Jeho závěry budou takové, jaké mu poskytnete podklady, říká Josef Jaroš, šéf a většinový vlastník skupiny Apogeo, která mimo jiné nabízí auditorské služby. Její tým prověřoval financování volebních kampaní adeptů na prezidenta a také zakázku na Opencard. Nic třaskavého neodhalil. Neboli jaké podklady, takové závěry.

"Nejsem snad vidět?" reaguje Josef Jaroš na narážku o nejasném pozadí, která poradenskou firmu stále doprovází. Před sedmi lety se Apogeo oficiálně osamostatnilo od investiční skupiny Natland. Obě firmy sídlí na stejné adrese a společného toho mají víc. Přestože Natland se před třemi lety přestěhoval z Kypru do Česka a jako majoritní vlastník vystupuje Tomáš Raška, stále se úplně nezbavil spojování se jménem bývalého pražského kmotra Romana Janouška. Natland se ale brání tím, že spekulace o spojení, které se opakovaně objevují v médiích, se nikdy nepotvrdily.

Značku Apogeo za uplynulý rok mediálně zviditelnil Jiří Žežulka. Bývalý generální ředitel finanční správy přišel do soukromé poradenské firmy na inzerát. Díky této akvizici získalo Apogeo nové klienty, nezastírá jeho šéf. Tvrdý byznys prokládá o víkendech studiem na teologické fakultě. Nemíří na pozici duchovního, jen si "rozšiřuje obzory". Zjistil, že bohoslovecké studium mu umožňuje dívat se na věci trochu jinak než jen přes čísla a poučky z manažerských učebnic. 

Potřebuje Apogeo reklamu, nebo vám finanční správa svým plošným nájezdem na podnikatele přivádí dostatek klientů?

Zvýšený zájem ze strany podnikatelů objektivně existuje. Je to i v kombinaci s panem Žežulkou. Na druhou stranu za dvanáct let, co jsem v oboru, dramatické skoky nejsou.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru