Americká společnost Chassix postaví v Ostravě na zelené louce továrnu na výrobu automobilových podvozků za 50 milionů dolarů (téměř 1,3 miliardy korun). Vyrábět tam chce už na začátku příštího roku, zaměstná až 350 lidí. Informaci firma zveřejnila na svých internetových stránkách.

Společnost uvedla, že úzce spolupracuje s městem Ostrava. "Mohu potvrdit, že tady firma Chassix plánuje investici," řekla mluvčí ostravského magistrátu Andrea Vojkovská.

Nová továrna zabere plochu 13 000 metrů čtverečních, což odpovídá zhruba velikosti dvou fotbalových hřišť. V závodě se budou odlévat hliníkové podvozky pro osobní automobily a součástky do pohonných jednotek.

Server Deník.cz uvedl, že podle výkonného ředitele firmy Douga DelGrossa ostravský podnik vzniká v souladu s globální strategií firmy Chassix, kdy se firma spojuje se zákazníky, aby jim nabídla technická a výrobní řešení šitá na míru. Po Francii a Španělsku má být ostravský podnik třetí továrnou a zároveň první slévárnou Chassixu v Evropě. Firma má 24 továren v sedmi zemích světa a zaměstnává 4500 lidí, kromě Evropy a USA i v Číně a v Brazílii. Za minulý rok vykázala tržby 1,2 miliardy dolarů. Předloni firma čelila insolvenci, uvedl Deník.cz.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru