Dánský výrobce luxusní elektroniky Bang & Olufsen prodává svou českou divizi firmě Tymphany Acoustic Technology. Ta bude v továrně v Kopřivnici na Novojičínsku dál vyrábět produkty společnosti Bang & Olufsen jakožto její dodavatel. Uvedla to agentura Reuters, na jejíž zprávu upozornil Magazín Patriot.

Agentura uvedla, že prodej české divize by měl firmě Bang & Olufsen přinést hotovost 123 milionů dánských korun (zhruba 450 milionů korun) a účetní zisk 33 milionů dánských korun (120 milionů korun). Všechny české zaměstnance by měla převzít společnost Tymphany. Továrnu v Kopřivnici otevřela firma Bang & Olufsen jako svou první zahraniční pobočku v roce 2004.

Bang & Olufsen vyrábí televizory, hudební systémy, telefony a reproduktorové soustavy. Vedle kvalitního zvuku a obrazu jsou produkty firmy proslulé netypickým designem. Už před dvěma lety ale firma oznámila, že bude zvažovat případné nabídky na převzetí.

Po finanční krizi z let 2008 až 2009 mají menší evropští výrobci luxusní elektroniky značné problémy, protože zákazníci se vzhledem k rychlému technologickému pokroku odvracejí od elitních a příliš drahých produktů. Například ceny televizorů s plochou obrazovkou prudce klesly a stále více lidí poslouchá hudbu raději ve svých telefonech než z domácích hi-fi systémů.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru