Polostátní společnost ČEZ čelí v posledních letech velkým výzvám. Ceny elektřiny dlouhodobě klesají a spolu s nimi zisky firmy. Největšímu tlaku čelí v Evropě uhelné elektrárny, ze kterých ČEZ vyrábí většinu své elektřiny. A nyní řeší, co s nimi.

Na přelomu roku tak ČEZ začal jednání s Vršanskou uhelnou miliardáře Pavla Tykače na prodej jedné z nejvýkonnějších elektráren Počerady. Tu přitom Tykačovi ČEZ před rokem a půl prodat odmítl. Na firmu se nyní za plánovaný prodej snesla kritika. Člen představenstva ČEZ Pavel Cyrani, který má ve firmě na starosti obchod i strategii, vysvětluje, proč chce firma Počerady prodat.

HN: Minoritní akcionář ČEZ Michal Šnobr vás v rozhovoru kritizoval kvůli plánu na prodej elektrárny Počerady. Proč jste změnili během roku a půl názor a chcete jí nyní Pavlu Tykačovi prodat?

V tuto chvíli to není nezbytně tak, že chceme elektrárnu Počerady prodat. Dostali jsme nicméně od Vršanské uhelné nabídku a tu zvažujeme. Kritika pana Šnobra není založená na žádných reálných informacích. V tuto chvíli není nic uzavřeno a probíhají obchodní jednání, kterých ale každá firma vede spousty.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru