Společnost innogy, která je podle tržní hodnoty největší energetickou skupinou v Německu, loni hospodařila se ziskem 1,5 miliardy eur (40,5 miliardy korun). To je proti předchozímu roku pokles o šest procent. Firma to uvedla ve své pondělní zprávě. Innogy působí i v České republice. Podnik ale navrhne vyplatit akcionářům vyšší dividendu, než očekával trh.

Společnost poukázala na dodatečné náklady na údržbu a modernizaci infrastruktury. Upozornila také, že na výkon jejích větrných farem měla negativní dopady výrazně nižší intenzita větru.

Management navrhne vyplatit z loňského zisku dividendu 1,60 eura na akcii. To je nad průměrem 1,58 eura, který očekávali analytici v anketě agentury Reuters.

Podnik se loni oddělil od mateřské skupiny RWE. Innogy zahrnuje obnovitelné zdroje energie, energetické sítě a maloobchodní aktivity, zatímco RWE se soustřeďuje na konvenční zdroje energie.

V České republice zajišťuje společnost innogy dodávky zemního plynu, elektřiny a další služby zhruba pro 1,7 milionu zákazníků, zaměstnává asi 3800 lidí.

Celoroční výsledky má tento týden zveřejnit i německá energetická skupina E.ON, která také působí v Česku. Podle listu Handelsblatt vykáže E.ON ztrátu přes 12,4 miliardy eur.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru