Německý výrobce luxusních automobilů BMW v únoru díky silné poptávce v Číně zvýšil odbyt meziročně o 3,1 procenta zhruba na 169 000 vozů. To je nejlepší únorový výsledek v historii podniku. Firma v pátek ale rovněž oznámila, že v USA kvůli výrobní vadě svolá k opravě zhruba 122 000 vozů.

V Číně automobilka zvýšila odbyt o 11 procent. Na největším automobilovém trhu světa koncern těžil ze situace konkurenční automobilky Audi, která má potíže s čínskými prodejci, uvedla agentura DPA.

Firma také sdělila, že americký Národní úřad pro bezpečnost silničního provozu (NHTSA) rozhodl o svolání téměř 122 000 vozů BMW. Může se u nich projevit závada na kloubní hřídeli. Jde o vozy řady X5 a X6 vyrobené v letech 2011 až 2014.

Podobně jako v lednu se lépe prodávaly sportovně-užitkové vozy BMW X1, X5 a X7. Automobilka od začátku roku prodala více než 10 000 vozů s elektrickým pohonem, což je více než dvojnásobek proti stejnému období loni.

Podnik loni vytvořil rekordní čistý zisk 6,9 miliardy eur (186,5 miliardy korun), což byl proti předchozímu roku nárůst o osm procent.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru