Německý výrobce luxusních automobilů BMW v loňském roce zvýšil čistý zisk o osm procent na rekordních 6,9 miliardy eur (zhruba 186,5 miliardy korun). Oznámila to ve čtvrtek firma ve své tiskové zprávě. Dodala, že se rozhodla zvýšit dividendu na 3,5 eura na akcii z předchozích 3,2 eura.

"Sedmým rokem za sebou jsme vykázali rekordní úrovně tržeb a zisku," uvedl k výsledkům za loňský rok generální ředitel podniku Harald Krüger. Tržby BMW loni stouply o 2,2 procenta na 94,163 miliardy eur (přes 2,5 bilionu korun).

Společnost rovněž potvrdila, že její odbyt se loni zvýšil o pět procent na rekordních 2,37 milionu vozů. Předpověděla, že v letošním roce dosáhne dalšího rekordu. Upozornila nicméně, že politická a ekonomická situace ve světě zřejmě zůstane vrtkavá.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru