Evropské nařízení GDPR jasně definuje termín "profilování". Ten zjednodušeně řečeno znamená, že jakékoli automatizované zpracování osobních údajů vedoucí k zařazení osob (datových subjektů) do profilů, podléhá řadě specifických požadavků. Pod profilem si můžeme jednoduše představit jakoukoliv segmentaci či kategorizaci, zejména klientů.

• Informační povinnost − datový subjekt musí být informován o faktu, že jeho data jsou profilována. Infor­mace musí definovat účel, smysluplné informace týkající se použitého postupu, jakož i významu a předpokládaných důsledků takového zpracování pro subjekt údajů.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.