Sociální síť LinkedIn se nedohodla na podmínkách pro fungování sítě na území Ruska s ruským cenzurním úřadem Roskomnadzor. Portál tak zůstane na území Ruska zablokovaný, informovala agentura Interfax.

Podle sdělení Roskomnadzoru odmítlo vedení LinkedInu splnit podmínky dané zákonem, který požaduje, aby internetové stránky uchovávaly osobní údaje ruských občanů pouze na ruských serverech. Vedení společnosti o svém rozhodnutí informovalo úřad v dopise.

Síť je na území Ruska zablokovaná od poloviny loňského listopadu. Rozhodnutí server cenzurovat již dříve kritizovaly USA.

Problémy s ruským úřadem Roskomnadzor měl v minulosti i Facebook. Ten chtěl úřad zablokovat kvůli údajným stránkám s návodem k sebevraždě.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru