Nedostatek velkých infrastrukturních zakázek a současně složité povolování nových staveb vloni způsobily pokles českého stavebnictví. Za tím stál i silný rok 2015, který byl způsoben dočerpáváním evropských dotací z programového období 2007–2015. Vlivem zmíněných okolností se stavebnictví vloni meziročně propadlo o 7,6 procenta, což byl jeden z nejhorších výsledků za posledních 15 let.

Podle odborníků by se propad měl letos zastavit. Pokud má české stavebnictví opět nastartovat, je třeba provést několik zásadních změn. O těch v úterý na Fóru českého stavebnictví diskutovali členové vlády s odborníky na danou problematiku. "Jedním z největších problémů je současné roztroušení českého stavebnictví mezi pět různých ministerstev. To je nutné změnit," řekl prezident Svazu podnikatelů ve stavebnictví v ČR Václav Matyáš.

S ním souhlasila většina zúčastněných. "Příští vláda se musí zabývat změnou kompetenčního zákona, tak aby se počet ministerstev, která mají stavebnictví na starosti, zredukoval," reagoval na Matyáše ministr dopravy Dan Ťok.

...

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé. Děkujeme za vaši přízeň.
Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá. Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.
Předplatit od 199 Kč / měsíc
Máte již předplatné?