Německá automobilka Daimler AG svolá ke kontrole po celém světě jeden milion novějších modelů své značky Mercedes-Benz. Důvodem je riziko vznícení. Automobilka má již zprávy o 51 požárech, napsala agentura Reuters.

Důvodem problému je podle Daimleru zřejmě vadná pojistka. V souvislosti se závadou společnost zatím nemá žádné zprávy o zraněních či úmrtích. Z 51 požárů jich 30 bylo hlášeno ve Spojených státech.

Kontrola se týká novějších modelů, včetně vozů z modelového roku 2017. Automobilka dodala, že v USA začne svolávat vozy ke kontrole v červenci, kdy bude mít k dispozici nové součástky. U neprodaných vozů bude oprava uskutečněna před jejich prodejem.

V USA svolá automobilka ke kontrole 307 629 vozů. Podrobnosti k tomu, kolik vozů svolá v dalších zemích, automobilka neposkytla.

Agentura AP uvedla, že kontrola se týká osobních i sportovně užitkových aut z třídy C, E, CLA, GLA a GLC z let 2015 až 2017. Závada je podle ní ve startéru, který se může přehřát a způsobit požár.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru