Společnost Skanska koupila od firmy Codeco UK za 841 milionů korun pozemek v blízkosti metra Kolbenova v pražských Vysočanech. V pátek o tom informovala Skanska. Uvedla, že na místě starých průmyslových budov plánuje postavit rozsáhlou rezidenční čtvrť s dobrou dostupností do centra města.

"Důvodem prodeje je rozsah území osmi hektarů, který vyžaduje velmi silného developera pro výstavbu veškeré potřebné podmiňující infrastruktury. Codeco si ponechalo část pozemků pro svojí další residenční výstavbu v úzké kooperaci s rozvojem celého území pod vedením Skanska," řekl dnes ředitel společnosti Codeco Petr Fanta.

Deník E15 již dříve napsal, že na místě mají být postaveny bytové domy se zhruba tisícovkou bytů. Uvedl, že společnost Skanska Reality pro bytový komplex navrhuje jméno Čtvrť Emila Kolbena, průmyslníka, který vytvořil základ okolní tovární zástavby. Nynější územní plán podle listu s výstavbou počítá, o konkrétní podobě rozhodne architektonická soutěž. Část projektu přibližně o stovce bytů Skanska Reality získala i se stavebním povolením. Stavět tedy může začít hned.

Fanta uvedl, že stavba projektu společnosti Codeco bude zahájena na začátku letošního dubna. Podle webových stránek společnosti projekt zahrnuje sedm budov s celkem 220 byty. "V současnosti již máme prodáno 50 procent první etapy v území, tj. asi 65 bytů," dodal.

Skanska patří k největším stavebním a developerským společnostem v Česku a na Slovensku. Zabývá se hlavně silničním a železničním stavitelstvím a betonovými konstrukcemi. Její dceřiné společnosti se zaměřují i na stavbu bytů a komerčních nemovitostí převážně v Praze. Rezidenční část Skanska Reality loni prodala 450 nových bytů, meziročně zhruba o desetinu méně.

Na začátku roku Skanska Reality zahájila prodej v projektu Port Karolína v Praze 8. Nyní zde má prodáno 60 procent bytů v první etapě. Druhá etapa půjde na trh ve druhém čtvrtletí letošního roku.

Počet nových prodaných bytů v Praze loni meziročně vzrostl zhruba o sedm procent na 6650. Průměrná cena se zvýšila o 19,5 procenta na 71 567 korun za metr čtvereční, vyplývá ze společných údajů společností Central Group, Trigema a Skanska Reality.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru