Švédská firma Spotify, která poskytuje svým uživatelům rozmanité hudební služby, se může pochlubit padesáti miliony platících uživatelů. Jejich počet vzrostl od loňského září o 25 procent. Spotify tak nadále utíká svému konkurentovi, společnosti Apple Music. Za tuto službu v prosinci platilo okolo 20 milionů uživatelů.

Spotify zatím nevykazuje zisk, jelikož peníze utrácí na další expanzi. V únoru společnost oznámila, že svou kancelář v New Yorku přesune do nové budovy World Trade Center a nabere tisíc nových lidí. Zároveň společnost údajně zvažuje možnost vstupu na burzu.

Spotify je hudební služba, která vznikla roku 2008 ve Švédsku a nabízí streamování či vysílání hudby od vybraných vydavatelství, jako jsou Sony, EMI, Warner Music Group a Universal. Služba je dostupná v západní Evropě, většině Severní a Jižní Ameriky a v Oceánii.

Související

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.