Movití Češi stále častěji ukládají peníze do nemovitostí doma i v zahraničí, roste také jejich zájem o nákup dluhopisů. Pozici nejoblíbenějšího investičního produktu bohatých si však stále drží podílové fondy. Peníze v nich mají více než dvě třetiny klientů privátního bankovnictví UniCredit Bank, která na vzorku šesti tisíc lidí s majetkem přesahujícím tři miliony korun zkoumala preference českých milionářů.

Oproti roku 2015 se naopak bohatí lidé loni více vyhýbali investicím do komodit a drahých kovů. Klesá také zájem o nákup půdy, což je dáno její rostoucí cenou. V případě přímých investic do akcií zůstávají movití Češi podle ředitele privátního bankovnictví UniCredit Bank Dušana Hladného opatrní. "Pokud zvolili konkrétní akcie, pak věřili zejména známým titulům, jako je česká energetická firma ČEZ nebo americký Apple. Zájem zůstává obecně o tituly nabízející stabilní dividendu," řekl Hladný. Na doplnění portfolia podle něj milionáři často volí nákup umění nebo takzvané andělské investice do začínajících firem.

Zdroj: UniCredit Private Banking Survey

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru