Správný tip na termín ukončení intervencí ČNB může přinést zisk nejen investorům na finančních trzích, ale nově také sázkařům. Bookmakeři sázkové kanceláře Fortuna, která kurzy na termín "exitu" ve čtvrtek vypsala, si myslí, že ČNB přestane oslabovat korunu s největší pravděpodobností mezi 5. dubnem a 4. červencem letošního roku. A přesvědčeni o tom jsou i sázkaři. Fortuna totiž během chvíle musela upravit kurz, který na tuto možnost vypsala. Ten nejprve startoval na 2 : 1, po jedné hodině odpolední už ale klesl na 1,5 : 1.

"Hned po spuštění sázek se sázkaři zaměřili výhradně na favorizovanou variantu, na což bookmakeři přirozeně reagovali kurzovou korekcí," vysvětluje Petr Šrain, tiskový mluvčí Fortuny.

Nejmenší pravděpodobnost naopak Fortuna přisuzuje tomu, že intervence vydrží alespoň do 4. října. Takový scénář ocenila kurzem 13 : 1.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Sázková kancelář Fortuna vypsala kurzy na termín ukončení intervencí ČNB.
  • "Exit" podle ní nastane s největší pravděpodobností mezi 5. dubnem a 4. červencem.
  • Dosud bylo možné vsadit si pouze na budoucí kurz koruny u Tipsportu.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru