Internetový portál pro sdílení videí YouTube spustí ve Spojených státech televizní službu, která bude konkurovat kabelovým televizním sítím. Služba YouTube TV bude za měsíční poplatek 35 dolarů (zhruba 900 korun) umožňovat prostřednictvím internetu sledování více než 40 kanálů, včetně stanic předních televizí ABC, CBS, Fox, NBC či ESPN. Uživatelé si navíc budou moci vybrané pořady až na devět měsíců uložit.

Služba by měla zahájit provoz během několika příštích měsíců, zpočátku však bude omezena pouze na několik měst. "Je to živá televize vytvořená pro YouTube generaci," uvedl manažer společnosti Christian Oestlien. "Pro ty, kteří chtějí sledovat, co chtějí, kdy chtějí a jak chtějí," dodal.

Podle analytika Paula Verny ze společnosti eMarketer představuje YouTube reálnou hrozbu pro tradiční poskytovatele kabelové televize. "YouTube je již nyní mimořádně dobře zavedená značka v oblasti videa a jeho aplikace jsou prakticky všude," řekl Verna serveru BBC.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru