Zhruba před rokem se britský podnikatel v technologiích Nick Ogden dozvěděl o Petru Kellnerovi. Krátce nato si s nejbohatším Čechem plácli a z původního start-upu vytvořili banku, jaká ve Velké Británii za posledních 250 let nevznikla.

Jmenuje se Clear Bank, loni v prosinci získala licenci a zaměří se na převody peněz mezi jednotlivými bankami v Británii. Vstupuje tak na trh, který mají rozdělený čtyři etablované bankovní domy − HSBC, Royal Bank of Scotland, Barclays a Lloyds. Pětatřicetiprocentní podíl v nové bance přitom drží skupina PPF.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Skupina PPF spouští ve Velké Británii vlastní banku Clear Bank, zaměřovat se bude na převody peněz mezi bankami v zemi.
  • Vstupuje tak na trh, který mají rozdělený čtyři etablované bankovní domy - HSBC, Royal Bank of Scotland, Barclays a Lloyds.
  • Ostrovní království není prvním finančním trhem, na který Petr Kellner vstupuje.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.