Dokud se u nás nezmění spotřebitelský trend a lidé budou stále vyhledávat čerstvý rohlík a chléb Šumavu 1200 gramů, budeme provozovat stávající pekárny, říká v rozhovoru pro HN ředitel firmy Penam Jaroslav Kurčík.

Společnost, kterou vede, postavila v Rosicích u Brna moderní pekárnu. Vylepšení se budou týkat výroby, kvality i trvanlivosti pečiva. Přes velkou investici očekává Kurčík vysoké zisky.

Proč stavíte pekárnu v době, kdy spotřeba pečiva v Česku stále mírně klesá?

Většina úspěšných lidí jde proti proudu. Spotřeba pečiva sice obecně pomalu klesá, ale tento trend se poslední dobou zpomaluje. Česko je navíc tradiční zemí nakupující pečivo. Rohlík tady funguje už několik generací a možná se to nezmění ani do budoucna.

To samé platí o našem chlebu, ze kterého se stal fenomén. Když se zeptáte nějakého cizince, tak vždycky vzpomíná na český chléb. Možná tady jednou nebude tolik pekařů jako dnes, ale určitě někteří zbudou. A my tady chceme zůstat, proto investujeme do moderních technologií. Jsme jedničkou na trhu. Vyrábíme asi 105 tisíc tun pečiva a náš konkurent United Bakeries se pohybuje na 95 tisících tun pečiva.

V článku se dále dozvíte

  • Česko podle šéfa Penamu Jaroslava Kurčíka stále ovládá fenomén rohlíku a chleba typu Šumava.
  • To dává největší pekařské firmě v tuzemsku odvahu modernizovat stávající provozy a stavět nové.
  • Penam ze skupiny Agrofert, která v únoru přešla z rukou Andreje Babiše do svěřenského fondu, postavil v Rosicích u Brna zatím nejmodernější pekárnu v Česku. Tím však plány Penamu nekončí.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru