Současná generální ředitelka výrobce pracích prostředků, kosmetiky a potřeb pro domácnost Henkel v Česku Jaroslava Haid-Járková končí ve své funkci po devíti letech. Od 1. března ji nahradí Aleš Malenka, který v Henkelu dosud vede divizi Beauty Care a divizi na Slovensku.

Haid-Járková začala ve firmě pracovat v roce 1996 v Praze, ale následně získala zkušenosti v zahraničí, když působila jako ředitelka celé divize regionu Henkel Adria, tedy Slovinska, Chorvatska a Bosny a Hercegoviny.

Haid-Járková se pravidelně umisťuje v žebříčku TOP ženy Česka, ve kterém Hospodářské noviny oceňují nejúspěšnější manažerky, podnikatelky a další vlivné ženy. HN ji ve své anketě zařadily mezi 25 nejvlivnějších žen českého byznysu roku 2016. Na jaké pozici bude po odchodu pracovat, Haid-Jarková zatím neuvedla.

Nový ředitel Aleš Malenka studoval na Vysokém učení technickém v Brně a dříve působil ve firmách Beiersdorf, Avon nebo Storck.

Henkel v Česku působí od roku 1991. Na českém trhu prodává produkty přibližně 50 značek a zaměstnává 250 lidí. Celosvětově pro Henkel pracuje kolem 50 tisíc zaměstnanců. Skupina vyrábí mimo jiné prací a čisticí prostředky, kosmetiku a lepidla. K jejím značkám patří například prací prášky Persil, produkty vlasové péče Schwarzkopf či lepidla Loctite.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru