Třetí největší síť trafik v Česku Valmont změnila většinového majitele. Řetězec se 112 prodejnami po celé republice převzal konkurenční GG Tabák, který skrze společnost Mediaprint patří do skupiny Grafobal slovenského miliardáře Ivana Kmotríka. Fúzi už v prosinci odsouhlasil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, oficiálně ale byla dotažena až ve čtvrtek odpoledne. HN to potvrdil zdroj blízký jednání, jenž si přeje zůstat v anonymitě.

V článku se dále dozvíte

  • Devatenáctý nejbohatší Slovák Ivan Kmotrík získal český řetězec trafik Valmont.
  • O retailovou síť se utkal se čtyřmi dalšími zájemci. Nakonec uspěl díky nejvyšší nabídce. Za Valmont zaplatí přes 600 milionů korun.
  • Dosavadní vlastník Janíček si v řetězci nechá menšinový podíl a bude dále působit v jeho vedení.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru