Čistý zisk americké společnosti Wal-Mart Stores se ve čtvrtém finančním čtvrtletí meziročně snížil o 18 procent na 3,8 miliardy dolarů (necelých 100 miliard korun). Oznámila to v úterý firma, která je největším maloobchodním řetězcem na světě. Za poklesem zisku podle agentury AP stály investice do aktivit v oblasti internetového prodeje a do obchodů.

Celkové tržby společnosti nicméně meziročně stouply o jedno procento na 130,9 miliardy dolarů. V samotných Spojených státech se tržby prodejen otevřených déle než rok zvýšily o 1,8 procenta. Analytici přitom podle výzkumné firmy Consesus Metrix odhadovali jejich nárůst pouze na 1,3 procenta.

"Měli jsme velmi solidní čtvrté čtvrtletí," uvedl prezident a generální ředitel společnosti Wal-Mart Doug McMillon. Poukázal mimo jiné na silný růst v oblasti internetového prodeje. Čtvrté finanční čtvrtletí Wal-Martu končí 31. ledna.

Společnost Wal-Mart se loni v srpnu dohodla na převzetí internetového prodejce Jet.com za zhruba 3,3 miliardy dolarů. Investice má firmě pomoci v konkurenčním boji s největším světovým internetovým obchodem Amazon.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru