Zástupci úřadů na ochranu členských států Evropské unie jsou i po změně instalačního procesu nadále nespokojeni s výší ochrany soukromí u operačního systému Windows 10, píše agentura Reuters.

Minulý rok napsali členové tzv. pracovní skupiny dopis společnosti Microsoft, v němž vyjádřili hluboké znepokojení nad výchozím nastavením ve Windows 10 a údajnou nedostatečnou kontrolou uživatele nad tím, jak Microsoft zachází s jeho daty.

Skupina požádala Microsoft o širší vysvětlení toho, jak společnost zpracovává osobní data uživatelů pro různé účely, včetně reklamy.

"I přes nové změny ve Windows 10 je pracovní skupina nadále nespokojena s úrovní ochrany osobních dat uživatelů," stojí v prohlášení zástupců úřadů na ochranu dat.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru