Skupina Agrofert, která v únoru letošního roku přešla od ministra financí Andreje Babiše do svěřenského fondu, postavila pekárnu za téměř 620 milionů korun. Nový provoz v Rosicích u Brna spadá pod společnost Penam. Ta peče pro Česko, Slovensko a Maďarsko a celkově má 19 pekáren a osm mlýnů.

Nová továrna bude vyrábět rohlíky, chleby, veky nebo housky. Bude je rozvážet po Brně a do tamních obchodních řetězců. Penam pekárnu stavěl přes rok a práci v ní našlo téměř 280 lidí.

"Pekárna v Rosicich vznikla jako součást páteřních pekáren, které budou tvořit jádro pekařiny Agrofertu," říká šéf Penamu Jaroslav Kurčík.

Penam na stavbu v roce 2014 získal od ministerstva průmyslu a obchodu investiční pobídku ve formě slevy na dani, a to až ve výši 155,5 milionu korun. Tu může uplatnit až do roku 2026.

Penam, který má na trhu 15procentní podíl, si na českém trhu nejvíc konkuruje s pekařskou skupinou United Bakeries, o niž měl dříve zájem i ministr financí Andrej Babiš. Postavením nové továrny si tak Agrofert ukousne o trochu víc z pekařského trhu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.