První česká peer-to-peer pojišťovna má za sebou první rok na trhu. Čistě internetová společnost, která funguje na klubovém principu a dělí se s klienty o zisk, získala do konce loňského roku 1042 členů a uzavřela 705 pojistných smluv.

"Žádnou díru do světa jsme zatím neudělali, tisíc klientů není rána, která by rozvrátila trh," řekl spolumajitel a předseda představenstva První klubové pojišťovny Marek Orawski. Přesto je s dosavadním vývojem spokojený. "Bod zlomu by měl přijít ve čtvrtém roce existence, až se dostaneme na 30 až 40 tisíc členů. S tím jsme ovšem od začátku počítali," dodal.

V článku se dále dozvíte

  • První klubová pojišťovna, která se s klienty dělí o zisk, získala za rok přes tisíc členů.
  • Předepsané pojistné dosáhlo téměř tří milionů korun, zatím to nestačí ani na pokrytí provozních nákladů.
  • Investoři jsou ale trpěliví a jsou připravení dodat do projektu další peníze.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru