Skupina Home Credit, která poskytuje spotřebitelské úvěry ve střední a východní Evropě, Asii a USA, vydala dluhopisy za dvě miliardy korun. Jde o první emisi dluhopisů skupiny od roku 2012. V pondělí to sdělila společnost, která je součástí skupiny PPF. Bez dalších podrobností dodala, že peníze získané emisí využije k rozvoji svého podnikání.

Dluhopis, který má fixní roční úrok 3,75 procenta, je registrován k obchodování na regulovaném trhu Burzy cenných papíru v Praze. Manažerem emise je PPF banka.

Skupina Home Credit, založená v roce 1997 v Česku, je jedním z předních poskytovatelů spotřebitelského financování ve střední a východní Evropě, Společenství nezávislých států a Asii. Působí v Česku, na Slovensku, v Rusku, Bělorusku, Kazachstánu, Číně, Indii, Indonésii, Vietnamu, USA a rozvíjí aktivity na Filipínách.

Majoritním vlastníkem (88,6 procenta) je PPF, jedna z největších investičních skupin ve střední a východní Evropě. Hlavním majitelem PPF je nejbohatší Čech Petr Kellner. Minoritním akcionářem Home Creditu (11,4 procenta) je investiční holdingová společnost EMMA OMEGA vlastněná Jiřím Šmejcem.

Související

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.