Americká mediální společnost Time Warner vytvořila ve čtvrtém čtvrtletí čistý zisk 293 milionů dolarů (7,4 miliardy korun), zatímco o rok dříve činil srovnatelný zisk 857 milionů dolarů. Tržby se ale zvýšily, zejména díky filmu Fantastická zvířata a kde je najít. Společnost Time Warner vlastní téměř poloviční podíl v majiteli tuzemské TV Nova a nyní se ji chystá převzít telekomunikační společnost AT&T.

Očištěný zisk na akcii činil 1,25 dolaru a překonal očekávání analytiků. Ti v anketě agentury FactSet v průměru očekávali zisk 1,19 dolaru na akcii. Tržby se ve čtvrtletí zvýšily o 11,5 procenta na 7,89 miliardy USD (200,2 miliardy korun).

Příjmy se zvyšovaly ve všech velkých segmentech. Time Warner mimo jiné vlastní televizní kanály HBO, CNN či Cartoon Networks a filmové studio Warner Bros.

Příjmy divize Warner Bros, která je největší ze všech divizí, vzrostly o 17 procent na 3,87 miliardy USD. Příjmy divize HBO vzrostly o více než pět procent na 1,49 miliardy USD, uvedl server MarketWatch.

Společnost AT&T, která je druhým největším mobilním operátorem a největším provozovatelem pevných linek v USA, se dohodla na převzetí skupiny Time Warner za 85,4 miliardy USD loni v říjnu. Spojení obou firem kritizoval během své předvolební kampaně současný americký prezident Donald Trump. AT&T ale v lednu vyjádřila přesvědčení, že spojení bude schváleno.

Související

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.