Na konferenci o digitálních technologiích v pražském Foru Karlín vystoupí na konci března šéf amerického Microsoftu, Satya Nadella. Zájemci si jeho půlhodinovou přednášku mohou poslechnout za 310 eur (7999 korun). 

Kromě konference čeká Nadellu podle serveru Lupa.cz v Praze i další program, měl by se setkat s podnikateli a politiky, Microsoft ale nechce návštěvu zatím blíže komentovat.

Nadella pracuje v Microsoftu od roku 1992, poslední tři roky na pozici výkonného ředitele. Na konferenci DOTS 2017 (Digital Opportunities Summit), která se zaměřuje na využití nových technologií v podnikání, bude hlavním řečníkem. 

Na konferenci budou k dispozici k vyzkoušení některé novinky společnosti, například brýle pro virtuální realitu HoloLens nebo projekt Příští Rembrandt (The Next Rembrandt), který chce naučit stroje "přemýšlet, jednat a malovat" jako tento nizozemský malíř. 

"Firmy nebudou používat digitální technologie, ale stanou se samy digitálními společnostmi," shrnuje zaměření konference na propagačním videu další z přednášejících, futurista a stratég Gerd Leonhard. 

Na DOTS 2017 vystoupí také kardiolog Jan Pirk z kliniky IKEM, zakladatel pražského maratonu Carlo Capalbo a autor úspěšného projektu, který sleduje globální maloobchodní trendy, Matthew Brown.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru