Bitcoinová kavárna Paralelní polis vyhlásila v prosinci bojkot EET. Od záměru majitele, mezi něž patří členové skupiny Ztohoven, neodradila ani první kontrola na konci ledna z finanční správy, která podle očekávání nedostala účtenku. Za ignorování zákona tak nehrozí podniku pouze pokuta, ale v krajním případě ve správním řízení až uzavření provozovny.

V pondělí Paralelní polis proto na téma EET uspořádal první diskuzi se zastánci i odpůrci zákona z dílny ministerstva financí pod vedením Andreje Babiše (ANO). "Téma je zarámováno finanční svobodou jako jednou ze základních svobod jednotlivce," uvedl setkání člen skupiny Ztohoven s pseudonymem Petr Žilka.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Bitcoinové kavárně Paralelní polis hrozí v krajním případě uzavření, protože otevřeně bojkotuje EET.
  • Nejsou jediní. EET se někteří podnikatelé snaží vyhnout přeměnou podniku na uzavřený klub.
  • Tím ovšem povinnost zavést registrační pokladny jen oddálí a navíc nemohou legálně generovat zisk.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.