Když před dvěma lety vynesly volby do premiérského křesla v Řecku Alexise Tsiprase, sliboval Řekům, že ukončí několik let trvající politiku úspor a škrtů. Od té doby Tsipras prošel razantní proměnou − z nesmiřitelného politika, který rozvířil evropské vody, se stal uhlazený lídr, jehož původní elán zkrotily nekonečné rozhovory a jednání s věřiteli Řecka− Evropskou komisí, Evropskou centrální bankou a Mezinárodním měnovým fondem (MMF). A zhruba před rokem a půl Tsipras podepsal už třetí záchranný balíček pro Řecko v celkovém objemu 86 miliard eur.

Jenže tím řecké potíže neskončily. Tsipras aktuálně bojuje s časem. Potřebuje, aby mu věřitelé do letošního léta uvolnili další část finanční pomoci. Bez ní může Řecko opět spadnout do vážných finančních problémů.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.