Čistý zisk japonské automobilky Honda Motor ve třetím finančním čtvrtletí meziročně vzrostl o 36 procent na 168,8 miliardy jenů (37,5 miliardy korun). Honda, která je třetím největším výrobcem aut v Japonsku, ve svém pátečním sdělení také zlepšila výhled na celý finanční rok.

Za růstem zisku stála opatření ke snížení nákladů. Hospodářský výsledek podpořila také absence dřívějších výdajů na svolávání automobilů s potenciálně závadnými airbagy společnosti Takata. Celkové tržby automobilky ve čtvrtletí, které skončilo v prosinci, nicméně klesly o tři procenta na 3,5 bilionu jenů (776,9 miliardy korun).

Honda nyní předpokládá, že za celý finanční rok vykáže čistý zisk 545 miliard jenů, zatímco v předchozí prognóze počítala s celoročním ziskem 415 miliard jenů. Proti předchozímu roku by se měl zisk podle nového odhadu zvýšit o 58 procent.

Odhad celoročního prodeje Honda zvýšila na 5,005 milionu aut z dosud předpokládaných 4,98 milionu. V předchozím roce firma prodala zhruba 4,7 milionu vozů. Automobilka poukázala na silný odbyt v Číně a v USA, za kterým stojí uvedení nových modelů na trh.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru