Čistý zisk japonské automobilky Honda Motor ve třetím finančním čtvrtletí meziročně vzrostl o 36 procent na 168,8 miliardy jenů (37,5 miliardy korun). Honda, která je třetím největším výrobcem aut v Japonsku, ve svém pátečním sdělení také zlepšila výhled na celý finanční rok.

Za růstem zisku stála opatření ke snížení nákladů. Hospodářský výsledek podpořila také absence dřívějších výdajů na svolávání automobilů s potenciálně závadnými airbagy společnosti Takata. Celkové tržby automobilky ve čtvrtletí, které skončilo v prosinci, nicméně klesly o tři procenta na 3,5 bilionu jenů (776,9 miliardy korun).

Honda nyní předpokládá, že za celý finanční rok vykáže čistý zisk 545 miliard jenů, zatímco v předchozí prognóze počítala s celoročním ziskem 415 miliard jenů. Proti předchozímu roku by se měl zisk podle nového odhadu zvýšit o 58 procent.

Odhad celoročního prodeje Honda zvýšila na 5,005 milionu aut z dosud předpokládaných 4,98 milionu. V předchozím roce firma prodala zhruba 4,7 milionu vozů. Automobilka poukázala na silný odbyt v Číně a v USA, za kterým stojí uvedení nových modelů na trh.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru