Čtvrtý největší provozovatel fotovoltaik v Česku spouští investiční fond zaměřený na nákupy elektráren, které vyrábějí elektřinu z obnovitelných zdrojů. Vítězslav Skopal a František Smolka, majitelé společnosti Solar Global, do fondu vložili část svých fotovoltaik v hodnotě 300 milionů korun. Na nákupy chce fond získat až dvě miliardy korun.

"Trh s obnovitelnými zdroji je v Česku hodně fragmentovaný a začíná docházet k jeho
konsolidaci. Je ideální čas pro nákupy za zajímavých podmínek," říká jeden ze zakladatelů fondu Vítězslav Skopal. Solar Global se hodlá zaměřit na fotovoltaiky v Česku a v budoucnu na investice do velkokapacitních úložišť energie, hlavně na jejich výstavbu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Majitelé společnosti Solar Global založili fond kvalifikovaných investorů pro investice do obnovitelných zdrojů.
  • Fond chce získat od investorů až dvě miliardy korun.
  • Základem majetku fondu jsou tři solární elektrárny s tržbami téměř padesát milionů.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.