Japonskému výrobci elektroniky Sony klesl ve třetím fiskálním čtvrtletí provozní zisk o 54,3 procenta na 92,4 miliardy jenů (20,5 miliardy korun). Firma současně ve čtvrtečním prohlášení zhoršila výhled provozního zisku za celý rok kvůli mimořádným odpisům ve své filmové divizi.

Tento týden společnost Sony varovala, že musí uskutečnit odpisy hodnoty nehmotného majetku ve filmové divizi ve výši 112,1 miliardy jenů kvůli poklesu poptávky po filmech na DVD a Blu-ray. Negativní dopad odpisů na hospodaření skupiny částečně kompenzoval slabší jen a oživení v divizi obrazových snímačů.

Čistý zisk za tři měsíce do konce prosince klesl o 83,7 procenta na 19,6 miliardy jenů. Tržby se snížily o 7,1 procenta na 2,4 bilionu jenů.

Za celý fiskální rok, tedy do konce března, čeká firmu provozní zisk 240 miliard jenů. Předchozí odhad počítal se ziskem 270 miliard jenů, napsala agentura Reuters.

 

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru