Téměř celé vedení společnosti Vítkovice Heavy Machinery rezignovalo ve středu ráno na svoji funkci. Jediný, kdo měl zůstat, byl obchodní ředitel firmy Jiří Brož.

"Vedla nás k tomu špatná finanční situace Vítkovic a nesouhlas s určitými kroky vedení (vedení mateřské společnosti Vítkovice - pozn. redakce), které řídí firmu pro nás nepochopitelným způsobem, víc k vám tomu asi neřeknu," řekl HN jeden z odstupujících ředitelů firmy, který ale nechtěl být jmenován.

Podle mluvčí Vítkovic Evy Kijonkové ale členové vedení pouze předešli svému odvolání. To prý mělo být projednáváno představenstvem zhruba dvě hodiny poté.

"Na obměnu managementu to nemá zásadní vliv, rezignovali lidé, kteří měli být tak jako tak odvoláni," uvedl generální ředitel mateřské společnosti Vítkovice Libor Witassek. "Personální změny ve společnosti Vítkovice Heavy Machinery a v celé skupině Vítkovice probíhají podle plánu restrukturalizace z října 2016. Už loni začaly personální změny ve společnostech Vítkovice Mechanika, Vítkovice ENVI, Vítkovice Power Engineering i v dalších firmách," říká.

Celá skupina Vítkovice bojuje se špatnou finanční situací. V loňském roce skončily tři její dceřiné firmy v insolvenci, jedná se o již zmíněné Power Engineering, ENVI a také Gearworks.

Celá skupina pak v roce 2015 skončila při tržbách téměř 11 miliard korun ve ztrátě 82 milionů. I proto jí od léta vede Witassek, který ve funkci vystřídal většinového majitele Jana Světlíka. Skupina mimo jiné jedná o vstupu strategického investora, zájem mělo projevit hned několik čínských subjektů.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru