Švédský výrobce domácích spotřebičů Electrolux v loňském čtvrtém čtvrtletí hospodařil s provozním ziskem 1,62 miliardy švédských korun (4,6 miliardy korun) po ztrátě 202 milionů švédských korun ve stejném období předchozího roku. Firma to oznámila ve středu.

Provozní zisk jen nepatrně zaostal za očekáváním analytiků, kteří jej podle průzkumu agentury Reuters odhadovali v průměru na 1,67 miliardy švédských korun.

Electrolux je druhým největším výrobcem domácích spotřebičů na světě za americkou firmou Whirlpool. Kromě hlavní značky stejného jména vlastní také značky AEG, Zanussi či Frigidaire.

Electrolux nadále předpokládá, že poptávka na jeho evropských trzích v letošním roce stoupne zhruba o procento. Na trhu v Severní Americe počítá s růstem poptávky o dvě až tři procenta.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru