Čistý zisk německého průmyslového konglomerátu Siemens v prvním čtvrtletí finančního roku vzrostl o 25 procent na 1,9 miliardy eur (51,3 miliardy korun). Společnost ve zprávě z úterního večera rovněž zlepšila odhady ziskových marží pro tento firemní rok, který končí 30. září.

Tržby konglomerátu se v meziročním srovnání zvýšily o jedno procento na 19,1 miliardy eur. Příliv nových zakázek naopak klesl o 14 procent na 19,6 miliardy eur.

O 60 procent vyskočil zisk divize tovární automatizace Digital Factory. Zejména díky tomu se celkový zisk průmyslových divizí zvedl o 26 procent na 2,5 miliardy eur. Analytici oslovení agenturou Reuters v průměru odhadovali u tohoto ukazatele výsledek jen 2,14 miliardy eur.

Siemens zvýšil odhad pro ziskovou marži svých průmyslových aktivit pro tento rok na 11-12 procent ze zářijové předpovědi 10,5-11,5 procenta. V prvním čtvrtletí tento ukazatel dosáhl 13 procent.

Čistý zisk Siemensu v posledním finančním roce klesl o 24 procent na 5,6 miliardy eur. V samotném čtvrtém finančním čtvrtletí se čistý zisk meziročně zvýšil o 18 procent na 1,18 miliardy eur.

Siemens se snaží více soustředit na své klíčové aktivity v oblasti elektrifikace, automatizace a digitalizace. Součástí této strategie je i plán uvedení divize zdravotnické techniky na burzu. Podle vedení firmy bude načasování a rozsah nabídky akcií této divize záviset na podmínkách na burze.

Siemens působí i v České republice, kde podle svých internetových stránek patří mezi největší elektrotechnické podniky. V Česku zaměstnává zhruba 9200 lidí.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru