Ve foyer pražského Congress Hotelu Clarion to sice vypadá jinak než před lety, ale největší konference českého maloobchodu, při které můžete potkat majitele Kofoly Janise Samarase či spoluvlastníka Sportisima Thai Ngoc Nguyena a mnohé další uznávané lidi z oboru (celkem 1000 účastníků), se tu koná tradičně. 

Papírové letáčky nahradily moderní digitální propagační technologie. Firmy Cisco a Pygmalios pomocí své sofisitikované technologie měří, kolik jednotliví delegáti nachodí po konferenčních sálech metrů, jestli v nich stráví jen několik minut, nebo spíš hodiny. Hostesky s bezdotykovými platebními terminály vybírají na charitu. Co se ale nemění, je hlavní téma, které tu visí ve vzduchu. Rok co rok stejné. Slevy, slevy, slevy...

Ještě než ale dostaly slovo, pozornost na sebe strhl ministr financí Andrej Babiš. Obchodníkům přednesl závěry a výsledky některých svých kroků, ať už šlo o kontrolní hlášení nebo EET, které se retailu bezprostředně dotýkají.

"Daňová kobra a EET jsou poslední věci, kterými vám znepříjemním život," uvedl Babiš. Co je podle vicepremiéra největší problém pro byznys v Česku? Nejsou lidi. "Vidím vás tady, pan Pilčík z Krásna a další, kteří za mnou chodí a píšou mi, potřebujeme Vietnamce, firmy prosí, aby u nich mohli pracovat vězni," poukázal Babiš na skutečnost, že v Česku je rekordně nízká nezaměstnanost a zároveň dost volných pracovních míst.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Na Retail Summitu vystoupil ministr financí Andrej Babiš. Uvedl, že EET je poslední opatření, kterým současná vláda obchodníkům znepříjemní život.
  • Hlavní panel prvního dne konference debatoval o fenoménu slev.
  • Retail Summit, největší obchodnická konference v Česku, pokračuje i ve středu.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.