Potravinářská společnost Danone prodává svůj závod Nutricia Deva v Novém Městě nad Metují. Novým majitelem továrny na výrobu dětských ovocných přesnídávek se stane český fond soukromého kapitálu ze skupiny Arx Equity Partners. Mezi jeho hlavní investory patří Česká spořitelna, Evropský investiční fond nebo firma RSJ. Vlastnický podíl v řádu vyšších jednotek procent získá také nový ředitel závodu Keith Dilworth.

"Továrna v Novém Městě nad Metují měla volné výrobní kapacity, které jsme my sami nebyli schopni využít. Proto jsme hledali investora, který bude schopen najít pro závod nové výrobky," popsala důvod prodeje firmy manažerka pro potravinářskou legislativu ve společnosti Danone Kamila Toušková. 

V článku se dále dozvíte

  • Nový majitelem výrobce ovocných přesnídávek Nutricia Deva se stal český fond soukromého kapitálu ze skupiny Arx Equity Partners.
  • Společnost Danone továrnu prodává, protože sama nedokázala využít celou její výrobní kapacitu.
  • Součástí dohody je i tříletý kontrakt, na jehož základě bude Danone dále produkty východočeské továrny odebírat.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru