Majitel horského penzionu musel ukončit své podnikání poté, co jeho rekreační objekt vyhořel. Požár kompletně poškodil střechu i obvodové zdi nemovitosti, která sice byla pojištěna, ale smlouva byla sjednána před dvaceti lety na dva miliony korun. V době incidentu měl penzion už téměř čtyřnásobnou hodnotu. Podnikatel nemyslel ani na pojištění pro případ přerušení provozu. Na škodách mu tak pojišťovna vyplatila pouze 500 tisíc korun, které nestačily na obnovu zařízení.

Obdobné případy řeší pojišťovny neustále. "U majetkových pojištění by se měli podnikatelé aktivněji zajímat o výši nastavených pojistných částek. Smlouvy často bývají v platnosti delší dobu a ne vždy jsou prováděny potřebné aktualizace," říká Lucie Ponertová, ředitelka pojištění podnikatelských rizik Slavia pojišťovny.

"Pojištění nestačí jednou sjednat a pustit z hlavy. Mění se struktura a hodnota pojištěného majetku, rozsah a typ hrozícího nebezpečí, stejně tak i zákony. Změny je nutné sledovat a pravidelně posuzovat, zda sjednané pojištění stále poskytuje dostatečné krytí," dodává produktový specialista Hasičské vzájemné pojišťovny Zdeněk Janata.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.