Když loni v září oznamovali technologičtí giganti Amazon, Facebook, Google, IBM a Microsoft založení konsorcia zabývajícího se umělou inteligencí, jméno jednoho velkého hráče mezi členy chybělo. To se nyní pravděpodobně změní. Podle informací agentury Bloomberg se do výzkumné skupiny Partnership on Artificial Intelligence přidá i Apple.

Společnost z kalifornského Cupertina se vývojem umělé inteligence dlouhodobě zabývá. V roce 2011 se součástí iPhonu 4S stal inteligentní asistent Siri.

Od té doby však ve vývoji umělé inteligence i přes akvizice řady start-upů ztrácí právě na úkor Googlu nebo Amazonu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Technologická společnost Apple se pravděpodobně připojí do výzkumné skupiny zabývající se vývojem umělé inteligence. Apple dříve zveřejňování svých poznatků v této oblasti odmítal.
  • Právě po větším zapojení veřejnosti do problematiky dlouhodobě volají vědci a vynálezci.
  • Ti se obávají, že by vývoj umělé inteligence mohl vést až k vyhlazení lidstva.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.