Společnost Leo Express, jejíž dluhopisy se obchodují na pražské burze, nebyla ani druhý rok v řadě schopná splnit svou základní povinnost vůči České národní bance (ČNB). Z toho důvodu dostala pokutu jeden milion korun.

Vlakový dopravce nezveřejnil včas auditovanou výroční zprávu za rok 2015 a ani ji v termínu nedodal regulátorovi. Stalo se tak až 22. prosince 2016. Přitom podle zákona tak musí emitent cenných papírů kotovaných na burze učinit do čtyř měsíců po konci účetního období.

Firma vydala dluhopisy po svém vstupu na železnici v roce 2012, poté ale výrazně změnila podmínky v neprospěch jejich vlastníků. Těm bylo společností dvakrát nabídnuto odkoupení dluhopisů, většina z vlastníků toho využila. Část jich ale dluhopisy stále drží, a to v hodnotě 17,5 milionu korun. Proto firma musí výroční zprávy do ČNB nadále zasílat. Splatnost dluhopisů je letos.

"LEO Express je společnost, která je snad nejvíce transparentní ze všech dopravních společnosti v ČR. Publikujeme výsledky i v průběhu roku. Bohužel se nepodařilo včas dokončit auditní práce, což bylo i způsobeno přechodem na nový IT systém. Budeme o výši pokuty ještě jednat, nesplacená část emise činí pouze 17,5 milionu korun, což je relativně malá částka," uvedlo tiskové oddělené Leo Express.

Leo Express o tom, že nestihne auditovanou výroční zprávu včas dodat, informoval ČNB už na konci dubna. Na svých internetových stránkách místo toho vydala jen zprávu bez auditovaných finančních výsledků.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru