Vedení německé automobilky Volkswagen po roce ve funkci opustí manažerka pro řešení skandálů Christine Hohmannová-Dennhardtová (65). Firma ji angažovala v souvislosti s urovnáním svého emisního skandálu ve Spojených státech. Za jejím odchodem stojí podle vyjádření automobilky neshody v chápání povinností vyplývajících z její funkce, uvedla agentura Reuters.

Hohmannová-Dennhardtová byla známá jako krizová manažerka a Volkswagen ji přebral konkurenční automobilce Daimler. Jde o bývalou političku a soudkyni ústavního soudu. Ve funkci ji nahradí Hiltrud Wernerová (49), která dosud pracovala v kontrolním oddělení firmy.

Volkswagen tento měsíc přistoupil na to, že zaplatí 4,3 miliardy dolarů (108,6 miliardy korun) za to, že téměř deset let falšoval pomocí speciálního softwaru testy měření emisí. Jde o největší pokutu, k jaké kdy byla automobilka v USA odsouzena. Skandál prudce srazil tržní hodnotu podniku, donutil k odchodu generálního ředitele a vedl k vyšetřování po celém světě.

"Volkswagen bude dál tlačit na změny ve svém způsobu myšlení a práce," uvádí se ve čtvrtečním sdělení firmy.

Související

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.