Vedení německé automobilky Volkswagen po roce ve funkci opustí manažerka pro řešení skandálů Christine Hohmannová-Dennhardtová (65). Firma ji angažovala v souvislosti s urovnáním svého emisního skandálu ve Spojených státech. Za jejím odchodem stojí podle vyjádření automobilky neshody v chápání povinností vyplývajících z její funkce, uvedla agentura Reuters.

Hohmannová-Dennhardtová byla známá jako krizová manažerka a Volkswagen ji přebral konkurenční automobilce Daimler. Jde o bývalou političku a soudkyni ústavního soudu. Ve funkci ji nahradí Hiltrud Wernerová (49), která dosud pracovala v kontrolním oddělení firmy.

Volkswagen tento měsíc přistoupil na to, že zaplatí 4,3 miliardy dolarů (108,6 miliardy korun) za to, že téměř deset let falšoval pomocí speciálního softwaru testy měření emisí. Jde o největší pokutu, k jaké kdy byla automobilka v USA odsouzena. Skandál prudce srazil tržní hodnotu podniku, donutil k odchodu generálního ředitele a vedl k vyšetřování po celém světě.

"Volkswagen bude dál tlačit na změny ve svém způsobu myšlení a práce," uvádí se ve čtvrtečním sdělení firmy.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru