Vysokomýtský výrobce autobusů Iveco Czech Republic loni vyrobil 3885 vozidel, loňskou produkci překonal o 157 vozů. Loňské výsledky jsou rekordní v historii firmy. Uvedl to generální ředitel společnosti Jiří Vaněk.

"Největší úspěchy firma sklízí díky meziměstské řadě Crossway, která je nejúspěšnější modelovou řadou současnosti," dodal Vaněk.

Iveco je především exportní firmou, 94 procent vyrobených autobusů kupují zahraniční zákazníci. Největšími zahraničními trhy jsou pro Iveco Francie, Německo, Itálie a Slovensko.

"Navýšili jsme naše tržní podíly v České republice a na Slovensku. Na Slovensku tržní podíl Iveco Bus již dosahuje téměř 52 procent," uvedl Vaněk.

Firma posílila například spolupráci s německým dopravcem DB Regio Bus, celkový počet dodaných autobusů dosáhne příští rok 1000 vozidel. V první polovině roku chystá podnik náběh sériové výroby nového turistického autobusu Evadys, model již loni představil na autosalonech.

"Letos se chceme zaměřit na stabilizaci výroby a dokončení modernizace našeho výrobního závodu, která byla započata v roce 2014 a probíhá průběžně za plného provozu výroby," uvedl ředitel firmy.

Společnost Iveco Czech Republic zaměstnává přes 3100 lidí, přibližně 1700 pracovních míst vytváří u subdodavatelů. Za posledních pět let firma zvýšila počet zaměstnanců o více než 37 procent.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru