Těsně před loňskými Vánocemi začala oficiálně fungovat internetová televize Obbod.com. Upozornila na sebe především satirickým seriálem Vyšehrad o zpovykaném fotbalistovi Juliovi "Lavi" Lavickém, který na webu zhlédly desítky tisíc lidí. Ve chvíli, kdy za něj autoři začali chtít peníze, se ale jednotlivé díly začaly ve větší míře šířit v pirátských kopiích.

"Za jeden víkend jsme odstranili 250 videí na YouTube. Je to nekonečný boj. Odstraníme je a objeví se nová," popisuje v rozhovoru pro HN podnikatel Kamil Ouška, který za rozjezdem české internetové služby stojí. Dodnes se podle něj na Obbod zaregistrovalo skoro padesát tisíc lidí. Část z nich ale tvoří podezřelé účty, které mohou být falešné.

V článku se dále dozvíte

  • Podnikatel Kamil Ouška rozjel webovou televizi Obbod.com a samotného jej překvapil úspěch seriálu Vyšehrad.
  • Firma musela mazat stovky pirátských kopií z YouTube nebo Ulož.to.
  • Byznysmen připouští, že při rozjezdu podcenili potenciál projektu, s nímž přišli.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru