Akcie společnosti BT ztratily během úterního obchodování téměř pětinu své hodnoty, což je největší propad hodnoty firmy od vstupu na burzu. Investory vylekala zpráva, že účetní skandál italské divize stál firmu trojnásobek oproti původním odhadům, a také nepříznivý výhled na příští roky.

Britská firma zhoršila dvouletý výhled týkající se budoucích zisků a příjmů společnosti. BT ve svém prohlášení uvádí, že do budoucna počítá se zhoršením situace ve svém hlavním oboru podnikání, a do roku 2019 tak operátor pravděpodobně nebude schopen zvyšovat svůj zisk ani příjmy.

Telekomunikační společnost v říjnu začala s vyšetřováním účetních praktik v BT Italia. To odhalilo celou řadu nevýhodných transakcí, které tamní filiálka uzavřela. Ztráty z nevýhodných nákupů a prodejů oproti původním odhadům vzrostly trojnásobně až na sumu okolo 530 milionů liber.

Podle Reuters zaměstnanci BT Italia nezákonně spolupracovali s dodavateli řadu let. Informace o nekalých italských praktikách se k vedení firmy dostaly až v létě loňského roku.

British Telecom čelil v důsledku krize v roce 2008 výrazným finančním problémům, v posledních letech se však jeho hospodaření zlepšovalo.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru